Kunstiolümpiaad

Laupäeval, 9. veebruaril toimus 7.-9. klassi piirkondlik kunstiolümpiaad Risti Põhikoolis. Palivere Põhikoolist osalesid Victoria Požidajeva, Triinu Matto ja Madli Peit.  Olümpiaad koosnes teooriatestist ja kahest loovtööst, millest üks tehti kodus ja teine olümpiaadil. Koduse töö teema oli “Uus ja vana”.

Osalejaid pidid olümpiaadil looma pastišši ühest kuulsast maalist kasutades värvilisi pabereid ja kollaažitehnikat. Teooriatestis vastati küsimustele seoses restaureerimise, kunstimõistete, Eesti kirikute, skulptorite töövahendite, värviteooria, EV100 kunstiprogrammi, pinnalaotuse kohta. Lisaks tehti visandid inimese peast otse-  ja külgvaates ning ühe koondumispunktiga perspektiivist.

Esimese kolme koha järjestuses olid Risti Põhikooli, Taebla Kooli ja Oru Kooli õpilased, kes lähevad ka edasi Vabariiklikule olümpiaadile. Meie tüdrukud olid kõik väga tublid, et julgesid end kunstiolümpiaadil proovile panna. Olümpiaadil osales 11 põhikooli ja 1 gümnaasiumi õpilane. Kunstiolümpiaadi piirkonnavooru korraldas Risti Põhikool.

This entry was posted in Kooli esindamine. Bookmark the permalink.

Comments are closed.